دسته بندی موضوعات ساختمانی آذربایجان شرقی

سوله سازی

سوله سازی

در انجام و ساخت هر چیزی ابتدا باید ابعاد آن را تعیین کنید، در ساخت سوله نیز ابتدا باید ابعاد تعیین شود، چرا که در وزن آهن مصرفی صرفه جویی شده و سوله سازی با ابعاد درست و دقیق صرفه اقتصادی هم برای کارفرما و هم مشتری خواهد داشت. یکی از مهمترین ابعاد در سوله سازی ارتفاع آن می باشد که به طور چشمگیری با میزان آهن مصرفی متناسب است.

مشخصات ظاهری سوله

در ساخت سوله می توان انواع طراحی را ایجاد کرد، مثلا شکل قاب فلزی می تواند ساده یا مرکب باشد و دارای ستونی در وسط سوله یا دارای شیب باشد، و در طراحی آن می توان جهت روشنایی سقف نورگیر مناسبی را وصل نمود. و انواع طراحی های مختلف را بنا به پروژه برای ساخت سوله استفاده نمود.

 

کارخانه ساخت سوله

مانند بیشتر کارخانجات صنعتی در کارخانه سوله سازی پکوک سازه از انواع بخش ها و سالن های مجزا همراه با کارگران و پرسنل های مجرب استفاده می شود، که این سالن ها و مکان ها شامل فرآیند برشکاری، مونتاژ، جوشکاری، رنگ آمیزی و دپوی قطعات است که هر بخش کار مخصوص به خود را دارد، دلیل مجزا شدن این است که کار با سرعت بیشتری انجام شده و کیفیت مطلوبی حاصل شود، ساخت سوله در تهران و کرج نیز از این امکانات برخوردار بوده و دارای سالن های مجزا و مکانیزه با کارمندان مجرب در ساخت سوله می باشد.

ماشین آلات و ابزار آلات ساخت سوله

برای تولید محصول با کیفیت عالی در هر کارخانه ای نیازمند بروزترین و مجهزترین ماشین آلات و ابزارآلات می باشیم، چرا که تولید محصول ما را تضمین خواهد کرد، در ساخت سوله در تهران و کرج نیز از پیشرفته ترین و مجهزترین وسایل برای ساخت سوله استفاده شده است. در این بخش ابزارآلات و ماشین آلاتی را که برای ساخت سوله در هر سالنی وجود دارد نام میبریم: دستگاه جرثقیل سقفی، دستگاه گیوتین، دستگاه پانچ، دستگاه پرس هیدرولیک، دستگاه جوش اینورتر، روغنی و رکتیفایر، دستگاه واگن برقی برای حمل و انتقال قطعات، پمپ باد، باسکول و ... که حتما بایستی در یک کارخانه ساخت سوله وجود داشته باشد و از نوع جدید و بروز باشد.

 

مقاوم سازی ساختمان با سوله

برخی از افراد به دلیل افزایش هزینه و قیمت سوله از زدن سوله برای ساختمان خودداری می کنند، و این را نمی دانند که با این کار ساختمان انها بعد از مدتی و بر اثر آمدن عوامل طبیعی مانند سیل و زلزله و ... به کلی تخریب شده و هزینه گزاف تری را خواهند پرداخت، پس بهتر است اول از هر چیز به مقاومت ساختمان و فونداسیون آن توجه شود، و از سوله برای مقاوم سازی ساختمان استفاده شود.

ابتدا باید محاسبات لازم برای برشکاری، مونتاژ، رنگ و ... برای ساخت سوله را انجام دهیم. سازه های فلزی برای ساخت سوله در ساختمان شامل این موارد است:

  • پایه ها
  • پرلین ها
  • فریم ها
  • اتصالات و ...

 

ساخت سوله در تهران و کرج در زمینه های مختلفی مانند طراحی سوله، ساخت و نصب سازه فلزی برای مقاوم سازی ساختمان و ... را با بهترین کیفیت و تضمینی انجام داده و از نظر مقاومت ساختمانی با سطح جهانی رقابت می کند.


ارسال کننده :
تعداد بازدید : 3436 مرتبه
تاریخ انتشار: 1398/01/12
منبع :
  نظرات
هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر